24 saat bana yetmiyor

futbolbook

Tayfun Korkut, Hannover Teknik Direktörü olduktan sonra alman basının dikkatini üzerine çekmeye devam ediyor. Bild Gazetesi’ne konuşan Korkut, işine konsantre olmak için ailesini İstanbul'da bıraktığını, başarılı olmak için çok çalıştığını, bu nedenle bazen kendisine 24 saatin yetmediğini ifade etti.

Hannover Teknik Direktörü Tayfun Korkut, ligin ikinci yarısında devraldığı takımı ile iki de iki yapmasının ardından bugünlerde alman futbol dünyasının en çok konuşulan isimlerinden biri haline geldi.

Bundesliga'da Schalke ile deplasmanda oynayacakları maç öncesi Tayfun Korkut, Bild Gazetesi’ne açıklamalarda bulundu.

Wolfsburg ve Mönchengladbach karşısında oynattığı akıllı kontratak futbolu ile Hannover taraftarlarının gözdesi haline gelen Türk teknik adam, bu defa saha dışında nasıl bir insan olduğunu anlattı.

İşine konstere olmak için ailesini İstanbul'da bırakarak Hannover'de otelde kalan genç teknik direktör, Almanya'da daha önce yaşadığı için şehre alışmanın zor olmayacağını söyledi.

Oyuncu olarak Joachim Löw, Carlos Alberto Parreira, Vicente Del Bosque gibi teknik direktörlerle çalıştığını aktaran Korkut, elde ettiği tecrübeyi oyuncu iken yaşayarak aldığını söyledi.

"MÜKEMMEL FUTBOLUN OLMADIĞININ BİLİNCİNDEYİM"
İzinli olduğu günlerde bile kulübe geldiğini belirten Hannover Teknik Direktörü, "Bazen 24 saatin yetmediğini düşünüyorum. Burada daha çok yeniyim ve her şeyi çabuk şekilde öğrenmem gerek" dedi. Futbolu çok sevdiğini ve en iyisini yapmak istediğini akataran Korkut, "Mükemmel futbolun olmadığının da bilincindeyim. Önemli olan görevini yaptıktan sonra aynaya baktığında ‘en iyisini yapmaya çalıştım’ diyebilmek. Bunu oyuncularımdan da bekliyorum. ‘keşke’ demeyi sevmiyorum " ifadelerini kullandı.

NTV Spor

Bu sayfa şuana kadar 9664 defa görüntülendi.

futbolbook

Diğer Manşetler

Sayfa

‹‹ 1 2 3 4 5 6 ››
futbolbook