7 milyon Euro'luk temizlik

futbolbook

Riera 3, Elmander 1.8, Ujfalusi de yıllık 2.2 milyo Euro garanti ücret alıyordu. İlk 11'de oynama şansları zora giren bu üçlü TFF'nİn 6+0+4 kuralı nedeniyle kendilerine kulüp arayacak.

Galatasaray yeni sezonda lejyonerlerini tribünde oturtmamak için operasyon yapacak... Cimbom'un 3 yabancısı, TFF'nin kurbanı olacak...

Federasyonun 
yeni sezonda yabancı oyuncular için uygulayacağı 6+0+4 formülü, üç isme Florya'nın kapılarını kapatacak. Yeni sezonda sarı kırmızılı takımda ilk 11'de forma giyecek olan yabancılar dışında yedek kulübesinin lejyonerlere kapatılması nedeniyle, Riera, Elmander ve Ujfalusi ile yollar ayrılacak.

Böylece Galatasaray'dan yıllık olarak toplam 7 milyon Euro alan üç oyuncu kendilerine kulüp arayacak.

RİERA İÇİN KİRALIK FORMÜLÜ

İlk 11'de oynaması 
teknik heyet tarafından artık imkansız görülen Elmander ile birlikte sol bek takviyesiyle kadroya giremeyecek olan Riera da bu sezon yaptığı olumlu katkıya rağmen, 3 milyon Euro'luk astronomik ücreti nedeniyle gözden çıkarıldı.

Drogba'nın gözü kapalı olarak banko kadroya yazılması ve Burak ile Umut gibi alternatiflerinin yer alması nedeniyle yıllık 1.8 milyon Euro garanti ücret alan Elmander'e de bu yüzden yol göründü.

Sneijder ve Drogba'dan sonra en fazla kazanan isim olan Riera'nın da tribüne çıkmasına yöneticiler
sıcak bakmıyor.

En kötü ihtimalle 2 yıl daha sözleşmesi olan Riera, başka bir kulübe kiralanacak.

DANY VE AMRABAT TRİBÜNE ÇIKACAK
Galatasaray'da ise sözleşmesi sona veren ve gitmesi en garanti isim olan Ujfalusi'ye de yıllık 2.2 milyon Euro veriliyordu.

Bu para da kulübün kasasında kalacak. Kulüp mali politikasını da göz önüne alan 
Teknik direktör Fatih Terim ile başkan Ünal Aysal, 11'e giremeyecek yabancıların aldığı garanti ücreti de göz önünde bulunduracak.

Amrabat ve Dany yeni sezonda kontenjan kurbanı olacak. 1 milyon Euro garanti ücret alan Dany ile 1.1 milyon Euro kazancı olan Amrabat takımda kalacak 
ama büyük ihtimalle sezonun geniş bir kısmını tribünde geçirecek. (Hürriyet)

Bu sayfa şuana kadar 13793 defa görüntülendi.

futbolbook

Diğer Manşetler

Sayfa

‹‹ 1 2 3 4 5 6 ››
futbolbook