Ancelotti'nin Real Madrid'deki dört hatası

futbolbook

 

Eurosport İspanya ofisi, Real Madrid'in İtalyan teknik adamı Carlo Ancelotti'yi analiz etti.

Eurosport İspanya ofisi, Real Madrid'in İtalyan teknik adamı Carlo Ancelotti'yi analiz etti. Dört başlık üstünde topladıklaarı hatalar zincirinde ilk halka defans oyuncularının seçimi olarak gösterildi.

1- Defansın sağında ve solunda oynayan isimlere hala karar veremeyen Ancelotti, her hafta başka kurgu ile sahaya çıkıyor.Marcelo'nun yokluğunda Arbeloa'ya görev veren Ancelotti,Coentrao'yu görmezden geliyor. Defansın sağında ise atak oynamayı seven Carvaljal yerine, Arbeloa'ya görev veriyor. Bu tercihlerini her hafta değiştiren Ancelotti, defansın sağında ve solunda kimlerle maça başlayacağına hala karar veremiyor.

2- Mesut Özil'in gitmesine engel olamayan, Xabi Alonso sakatlanınca da oyun kurucu eksikliğini çok yakından hisseden Ancelotti, bu bölgeye çabuk bir çözüm getiremedi. Khedira'dan oyunu ilk kurması gereken futbolcu yaratan Ancelotti, ne Isco'yu ne de Modric'i bu bölge için hazırlamadı.

3- Isco'yu sol kanatta oynatan, orta sahanın ortasında görev vermeyen Ancelotti İspanya'da eleştirilerden nasibini aldı. Oynadığı deplasman maçlarını son dakikalarda kazanan ve oldukça kötü bir görüntü çizen Real Madrid, Barcelona deplasmanı öncesi eleştiri oklarının hedefi oldu.

4- Karim Benzema'yı kullanmasını beceremediği ifade edilen Ancelotti, Fransız futbolcudan yeterince verim alamıyor. Morata'ya kadar inen kadro derinliği ise şans faktörüyle birleşinde Ancelotti'nin hanesine geçici 3 puanlar yazılıyor.

Eurosport İspanya'nın görüşü: Ancelotti, Marcelo'yu kullanmaya başlayarak bir değişimin içine girmeli. Bununla beraber Isco'yu orta sahaya doğru kaydırarak bir Mesut etkisi yaratmalı.

 - Eurosport

Bu sayfa şuana kadar 12402 defa görüntülendi.

futbolbook

Diğer Manşetler

Sayfa

‹‹ 1 2 3 4 5 6 ››
futbolbook