Aslan'a yem oluruz

futbolbook

Mourinho: Fatih Terim güçlü ve savaşçı bir takım oluşturmuş. 

Burak son derece tehlikeli. Birçok yönden bizim Cristiano'ya benziyor.

G.Saray'ın Şampiyonlar Ligi çeyrek finalindeki rakibi 'in hocası 'nun, Kayseri ziyareti İspanya'da günün konusu oldu. Mourinho'nun, önceki gün Kayseri'ye gelerek G.Saray'ı tribünden izleyip uzun uzun notlar tutması İspanya medyası tarafından manşetlere taşınırken, Portekizli çalıştırıcı endişelerini dile getirdi. Mourinho, yardımcısı Karanka ile yaptığı ilk görüşmede 'ın kendilerine 'sürpriz' yapabilecek bir takım olduğunu söyledi. İspanyol medyasından edinilen bilgiye göre başarılı teknik adam, yardımcısı Karanka'ya Galatasaray'la ilgili şu değerlendirmeyi yaptı:


İSPANYOL MEDYASINDA MANŞETLERDE
"G.Saray düşündüğümden de iyi takım. Fatih Terim; güçlü, savaşçı ve dayanışmacı bir kadro oluşturmuş. Orta sahadaki futbolcularının oyunu okuma yetenekleri üst düzeyde. Asıl güçleri ise hücumda. Sneijder, Drogba ve Burak her an her şeyi yapabilecek isimler. Drogba eskisi gibi değil ama yine de çok tehlikeli. Burak'ın enerjisi ve hırsı beni şaşırttı. Birçok yönden bizim Cristiano'ya benziyor. Ramos ve Varane'nin ona karşı çok dikkatli olması şart. Savunma dörtlüsü bazen iyi organize olamıyor. Her şeye rağmen ilk maçta avantaj sağlayamazsak, lakabı Aslan olan G.Saray'a İstanbul'da yem olabiliriz."

MOURiNHO'NUN NOT DEFTERİ
Jose Mourinho'nun Kayseri- G.Saray maçında tuttuğu ve kamuoyunda büyük merak uyandıran notları İspanya'ya dönünce açığa çıktı. Mourinho'nun defterine şunları yazdığı öğrenildi:

- Şut 10, (İsabetli 6) - Orta 13 (Sağ 6, sol 7, isabetli 5)
- Selçuk takımın beyni. Biraz yavaş.
- Wesley: Dikkat! Çok istekli. Gol attı.
- Burak: Hep aktif. Süratli. Ofsaytta kalmaya müsait.
- Hamit: ? (Sakatlandı). Yerine giren Sabri ondan hızlı.
- Melo ve Selçuk ileri çıkınca orta alanları boşalıyor.
- Drogba yüzünü kaleye dönmemeli. Eski gücünde değil.
- Riera hücuma çıkınca arkası boş kalıyor. (Önemli) 
- Yedeklerden Amrabat hareketli, Umut da çok güçlü.

Bu sayfa şuana kadar 13504 defa görüntülendi.

futbolbook

Diğer Manşetler

Sayfa

‹‹ 1 2 3 4 5 6 ››
futbolbook