Bu iş olursa tarih yazılır

futbolbook

 

Rio Ferdinand, Bobby Moore'dan sonra İngiliz futbolunun gelmiş geçmiş en iyi ikinci savunma oyuncusu. Milli takımı bırakması, gideceği kulüp için büyük avantaj. Birçok kulüp onun için sıraya girecektir. Galatasaray bu işi başarırsa, tarih yazılır.

Galatasaray-Bu iş olursa tarih yazılır

İngiltere Milli Takımı Teknik Direktörü Roy Hudgson’ı cep telefonundan arayan Rio Ferdinand, milli takımdan affını istedi. Buna gerekçe olarak da, Manchester United’daki görevini bıraktığını açıklayan eski hocası Sir Alex Ferguson’un tavsiyesini gösterdi. Benim için Rio Ferdinand, Bobby Moore’dan sonra İngiliz futbolunun gelmiş geçmiş en iyi ikinci savunma oyuncusu. Sözleşmesi sezon sonunda bitiyor. Bana göre kulübüyle kontrat yenilemesi en mantıklı seçenek gibi görünüyor. Bu konuda ne Rio, ne Galatasaray ne de Manchester United tek başına söz sahibi değil. Hatta tek yetkili takımın yeni teknik patronu David Moyes olacaktır. Futbolcularıyla randevu vererek tek tek konuşur ve onlar da bu toplantıdan sonra kulüp tarafından serbest bırakıldıklarını veya yeni kontratı kabul ettiklerini açıklarlar. 

Ada’ya neden veda edebilir


Eğer Moyes, Ferdinand’la çalışmak istemezse, birçok kulüp sıraya girer, en çok parayı veren ve en uzun kontratı öneren takıma gider. Ancak İngiltere’de Arsene Wenger’in başlattığı 30 yaş üzeri futbolculara birer yıldan fazla kontrat teklif edilmeme modası, artık bütün kulüplerde geçerli. Bu da, Ferdinand’ın İngiltere dışına çıkabileceği anlamına geliyor.

Her takıma seviye atlatır

Galatasaray bu transferi gerçekleştirirse büyük iş olur, tarihi yeniden yazmak için yeni bir kapı daha açılır. Ayrıca milli takımı bırakması da, Rio’nun yeni kulübü için büyük avantaj sağlayacaktır. 34 yaşında olmasına rağmen müthiş bir fizik kapasiteye sahip, tecrübesi ve kariyeriyle oynayacağı her takıma seviye atlatır.

Edip Adanır


Bu sayfa şuana kadar 15188 defa görüntülendi.

futbolbook

Diğer Manşetler

Sayfa

‹‹ 1 2 3 4 5 6 ››
futbolbook