Bu savunmayla biraz zor

futbolbook

 

              Avrupa da Galatasaray bir sonraki turda bu savunmayla çok zorlanacak!

 

                           http://fotocdncube.fanatik.com.tr/news/658x370/2013/2/26/fft104mm2162075.jpg  

Galatasaray’ ın savunması Şampiyonlar Liginde tur atlamak için yetersiz.  Stoperler Semih ve Dany Süper Lig için yeterli olabilirler ancak Şampiyonlar Ligi için yeterli değiller. İkisi de çok genç ve tecrübesizler. Kaymalarda ve Kademelerde hata yapıyorlar.  Sol bekte Riera da gerçek bir bek değildir, savunma yönü çok zayıf, savunmada çok hata yapıyor ve son Schalke maçta yaptığı hatadan dolayı Galatasaray gol yemişti.

Bu dörtlü savunmanın en tecrübelisi ve en iyisi Eboue dır. GS savunması özellikle hava toplarda ve yan toplarda çok hata yapıyor ve yetersiz kalıyor. Nerdeyse her pozisyonda gol tehlikesi yaşanıyor. Schalke maçında 2. devrede bu durum kendini çok beli etti, son dakikaya kadar gol olabilirdi. Melonun ön liberoda formsuz olması, savunmanın işini iyice zorlaştırıyor.

                           https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT2AHkQ8b051YJjcwTqxQc2sIINKUuTQOsaPSRvJtD22-iItJm5yQ

Ujfalusi sakatlanması ve hala iyileşmemesi Galatasaray savunması için büyük tahlilsizlik. Ayrıca Ujfalusi’nin yaşın da ilerlemesi artık onun da tekrar oynaması çok zordur. Devre arası Galatasaray bu mevki için Cris aldı ama maalesef bu transfer fos çıktı ve Cris geri gönderildi. Evet, kala kala Gökhan Zan a kaldık, o da her an sakatlanabilir, genelde 2-3 maç oynuyor ve 10-15 hafta sakat oluyor.

Allah korusun savunmada bir sakatlamada Galatasaray çok zor durumda kalabilir.

Bence Galatasaray  devre arası hatta yaptı, yerli yabancı çok iyi 2 savunmacı alabilirdi. Galatasaray çeyrek finalde çok daha zor rakiple karşılaşacak. Onlar savunma hataları hiç af etmezler.  

Galatasaray bir sonraki turda bu savunmayla çok zorlanacak!

 

 Mustafa Yıldırım

Bu sayfa şuana kadar 11819 defa görüntülendi.

futbolbook

Diğer Manşetler

Sayfa

‹‹ 1 2 3 4 5 6 ››
futbolbook