Cimbom'dan asrın planı: İbrahimoviç

futbolbook

Cimbom'dan asrın planı: İbrahimoviç

İşte müthiş hamlenin ayrıntıları: Bülent Tulun geçen hafta Paris'te süper yıldızın menajeri Raiola ile görüşüp nabız yokladı. Raiola "Profesyonel futbolda her şey mümkün" diye açık kapı bırakınca Cimbom umutlandı. Başkan Aysal, İsveçli golcüye ödenecek astronomik ücret için sponsor arayışına başladı

 

G.Saray'ı dünyanın en çok konuşulan takımları arasına sokmak isteyen başkan Ünal Aysal'ın müthiş bir transfer hamlesinde bulunduğu ortaya çıktı. Aysal'ın transferi çok zor olsa da PSG'nin yıldızı Zlatan İbrahimoviç için danışmanı Bülent Tulun'u görevlendirdiği belirlendi. Geçen hafta Paris'e giden Bülent Tulun, İsveçli golcünün menajeri Mino Raiola ile bir araya geldi. İbrahimoviç için nabız yoklayan Tulun, "Profesyonel futbolda her şey mümkün" yanıtını alınca, G.Saray'ın 22 Haziran'da genel kurulu olduğunu belirtti ve bu tarihten sonra PSG'nin karşısına somut bir teklifle çıkacaklarını söyledi. Raiola ise İbrahimoviç'in aslında PSG'de kalmayı planladığını ama aynı zamanda kendisine talip olan kulüplerle görüşmesini de istediğini kaydederek, kapıyı iyice araladı. 

 PLANLARI BOZDU
Bu görüşmeyle umutlanan Galatasaray, 31 yaşındaki futbolcuya ödeneceği kesin olan astronomik rakam için hemen sponsor arayışına başladı. Ancak önceki gün Türkiye Futbol Federasyonu'nun yabancı oyuncu sayısının artırılması talebini reddederek 6+0+4'ü kesinleştirmesi planları bozdu. Karara büyük tepki gösteren Cimbom ise Avrupa Birliği (AB) pasaportuna sahip olan yabancı oyuncularının, Türkiye'de yerli statüsünde oynaması için Avrupa Adalet Divanı'na başvurma kararı aldı. Eğer AB pasaportlu Galatasaraylı yabancılar, Avrupa'da tanınan haktan Türkiye'de de yararlanmaya başlarsa, sarı-kırmızılı ekip İbrahimoviç için tekrar kolları sıvayacak. İbrahimoviç daha önce "2015'e kadar PSG'deyim, sonra da ABD'ye gidip futbolu bırakacağım" demişti.

Bu sayfa şuana kadar 14551 defa görüntülendi.

futbolbook

Diğer Manşetler

Sayfa

‹‹ 1 2 3 4 5 6 ››
futbolbook