Dünya Kupasını kim kazanır?

futbolbook

                                                                            Fransa

 

2010 Dünya Kupası finalinden boynu bükük ayrılan Hollanda, son 21 maçında sadece 1 mağlubiyet yaşadı. 

Louis van Gaal, genç yetenekler ve tecrübeli isimleri bir araya oldukça iyi bir şekilde harmanladı ve etkileyici bir futbol sistemi yarattı. Ancak bir önceki turnuvaya damgasını vuran Wesley Sneijder ve van Persie gibi isimler yeterli olacak mı, genç yıldızlar bu turnuva için hazır mı?

                                                   

                                                                 Belçıka 


Belçikalılar, Brezilya'ya gizli favorilerden biri olarak katılıyor ve pek çok otorite onların gruptan çıkmasına kesin gözüyle bakıyor.

Marc Wilmots'un öğrencileri savunmada sağlam, hücumda ise farklı taktiklerle çok can yaktılar. Dostluk maçlarında alınan Kolombiya ve Japonya mağlubiyetleri güvenlerini biraz kırsa da bugün bu turnuvada her takımı yenecek güçteler.

 

                                                                       İtalya

 

İtalya son yedi milli maçında bir galibiyet bile elde edemedi. Ancak İtalyanlar turnuva öncelerinde yokları oynayıp büyük turnuvalara damga vurmaya alışkınlar.

2006 yılında gelen şampiyonluğun ardından patlak veren şike skandalı İtalya'yı sallasa da 'Azzurri' bu turnuvaya umutla bakıyor ve rakiplerine büyük bir tehdit olarak dik bir şekilde duruyor.

 

                                                               Almanya

Almanya, hiç olmadığı kadar hazır ve onlardan beklentiler de oldukça yüksek.

Panzerler'in kadrosu özellikle orta sahada oldukça dolu, kaliteli ve tecrübeli isimlerden oluşuyor. Son 6 uluslararası turnuvada 2 final ve 3 yarı final kaybeden Almanlar'ın tek zaafı şu an için mantalite gibi. Zira teknik ve taktik olarak onlarla boy ölçüşebilecek takım sayısı az.

 

                                                                 İspanya

 

Dünya'nın ve Avrupa'nın son şampiyonu İspanya, bu turnuvaya da unvanını korumak için hazırlanıyor.

Son 3 büyük turnuvasını da kazanmayı başaran İspanyollar, Euro 2008 ve 2012 ile 2010 Dünya Kupası'nı müzelerine götürdüler.

Oyun sistemleri ve tarzları, kadro yapısı ve varyasyona açık futbol mantalitesi ile İspanya'nın turnuvada final oynaması kimseyi şaşırtmayacaktır.

 

                                                               Arjantin

 

Turnuvada Arjantin'in hücum gücüne yaklaşabilecek başka hiçbir takım yok, ancak bu turnuvada son noktaya varmak için yeterli mi? İşte bunu bilemiyoruz.

Ajrantin'in grubuna baktığımızda 'Tangocular' çeyrek final oynar demek çok da zor değil. Lionel Messi son vitese takarsa 1986'daki başarı tekrar edebilir.

 

                                                       Brezilya

 

Brezilyalı taraftarlar, ev sahipliği yaptıkları bu turnuvada zafere uzanmaktan başka hiçbir şeyi kabul etmeyeceklerdir. Taraftar gücü Brezilya için sahada 12. adam vazifesini görecektir.

Felipe Scolari'nin öğrencileri savunmada oldukça sağlam gözüküyorlar ve hücum hatları da o kadar kötü değil. Takım içi dengeler harika ve 2013 Konfederasyon Kupası'nda İspanya'yı ezerek kupayı kazanmaları turnuvada kendilerini favori konumunda görmeleri için oldukça yeterli bir sebep.

 

                                                              Diğerleri

 

Kolombiya ve Uruguay'ın turnuvada ilerlemek için hücum gücü yeterli ve hava şartlarına da alışkınlar. Savunması zayıf olan bu iki ülke de gününde olduğunda rakip tanımadan herkesi devirecek güçte.

Cristiano Ronaldolu Portekiz de her an her şeyi başarabilecek güçte, zira Ronaldo tek başına maç çevirebilecek bir yıldız. İngiltere'den beklentiler düşük olsa da çok kaliteli gençleri var ve bir memomentum yakalarlarsa sonuna kadar gidebilirler.

 

goal.com

 

www.futbolbook.com

Bu sayfa şuana kadar 8685 defa görüntülendi.

futbolbook

Diğer Manşetler

Sayfa

‹‹ 1 2 3 4 5 6 ››
futbolbook