F.Bahçe'den bir açıklama daha

futbolbook

 TT Arena'daki pankartlar ve Ünal Aysal'ın sözlerine karşılık yayınladığı açıklamanın ardından derbisinin ardında yaşanan ırçılık tartışmaları hakkında da bir açıklamada yaptı. Açıklamada derbide yaşanan olayların tartışma konusu yapılarak  yargısının etki altına alınmaya çalışıldığı belirtilerek, Volkan ve Meireles'e verilen cezaların oldukça ağır olduğu vurgulandı.

"KURGUNUN BİR PARÇASI..."
Fenerbahçe'nin açıklamasında Meireles'in kulüpten gönderilmesi görüşünü dile getirenlerin "Hadsizliğin ötesinde maksatlı bir kurgunun parçası" olduğu öne sürüldü.

"AHKAM KESEMEZLER"
Açıklamada, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ve Engin Baytar'ın aldığı cezalar kastedilerek, 10 maç üzeri ve tekrarla ceza alan teknik ekip ve oyuncularının kulüpleri ve milli takımlarla ilişkilerini kesemeyenler Fenerbahçe'nin değerleri hakkında ahkam kesemezler" denildi.


İşte Fenerbahçe'den yapılan ikinci açıklama:

12 Mayıs 2013 tarihinde oynanan Fenerbahçe-Galatasaray müsakabasında meydana gelen disiplin ihlalleri ve verilen disiplin cezalar ile ilgili olarak kamuoyunda sistemli bir tartışma konusu yaratılmakta ve maksatlı bir şekilde spor yargısı etki altına alınmaya çalışılmaktadır.

Öncelikle belirtmek isteriz ki; usule gelen disiplin eylemleri kulübümüzün değer ve prensipleri ile örtüşmemekte ve tarafımızdan tasvip görmemektedir.Bununla birlikte ismi geçen futbolcularımıza verilen cezalar gerek , gerekse ve FİFA uygulamaları nezdinde oldukça ağır ve mevcut uygulamaları aşan mahiyettedir. Bu nedenle de kulübümüz tarafından gerekli yasal başvurular süratle yapılarak hayata geçirilecektir.

Ancak, bu ihlallerde bulunan futbolcularımızın kulüpleriyle ve milli takımlar ile ilişiğinin kesilmesi yolundaki görüş ve değerlendirmeler hadsizliğin ötesinde maksatlı bir kurgunun parçasıdır.

10 maç üzeri ve tekrarla ceza alan teknik ekip ve oyuncularının kulüpleri ve milli takımlarla ilişkilerini kesemeyenler ve bunu yazılı ve görsel medyada dile getiremeyenler söz konusu Fenerbahçe'nin değerleri olduğunda hiçbir şekilde ahkam kesemezler.

Yine Türk Milli Takımı düzeyinde ulusal takımımızın aldığı tarihi cezalara ve tarihi çirkinliklere ses çıkartmayanlar hiçbir futbolcumuzun sportif akibeti ile ilgili değerlendirmede de bulunamazlar.

Saygılarımızla

Fenerbahçe Spor Kulübü

Bu sayfa şuana kadar 12049 defa görüntülendi.

futbolbook

Diğer Manşetler

Sayfa

‹‹ 1 2 3 4 5 6 ››
futbolbook