Fenerbahçe'ye 2+1 yıl men!

futbolbook

Fenerbahçe'ye 2+1 yıl men!

UEFA Disiplin Kurulu, Fenerbahçe'nin Avrupa Kupaları'ndan 2+1 yıl men edilmesine karar verdi. Başkan Aziz Yıldırım ve yöneticiler için ek rapor yazılması talep edildi

UEFA müfettişlerinin hazırladığı raporların ardından davada adı geçen kulüp yetkililerini dinleyen UEFA,Fenerbahçe hakkındaki kararını verdi. UEFA'nın kararına göre Fenerbahçe 3 yıl süreyle (2+1) Avrupa Kupalarına katılamayacak. 

İŞTE +1'İN GEREKÇESİ
UEFA'nın Fenerbahçe'ye verdiği 2+1 yıl cezasının sırrı çözüldü. UEFA resmi internet sitesinde yayınlanan açıklamada; Fenerbahçe'nin 2 yıl cezasının sabit olduğu, 5 yıl içerisinde aynı gerekçeyle suç işlemesi durumunda +1 yıl'ın yürürlüğe konulacağı belirtildi.

EK RAPOR İSTENDİ
Kurul ayrıca Başkan Aziz Yıldırım, İlhan Ekşioğlu, Şekip Mosturoğlu Alaeddin Yıldırım ve Cemil Turhan hakkında ek rapor talebinde bulundu. Şahıslar hakkındaki karar bu raporların incelenmesinin ardından verilecek.

F.BAHÇE İTİRAZ EDECEK

Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Yasemin Merçil, UEFA Disiplin Kurulu'nun kararının ardından FB TV'ye konu ile ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu: "Kamuoyunun malumu olduğu üzere, 2 yıl kesin 1 yılda erteleme olmak üzere toplam 3 yıllık bir ceza gözüküyor. Fakat kararın gerekçeleri ile ilgili 13 sayfalık İngilizce bir metin var. Onun üzerinde çalışıyoruz. Şahıslarla ilgili olarak da şu anda ceza vermeye yeterli belge ve döküman olmadığını düşünerek, ve yahut da tam bir sonuca varamadıkları için disiplin kurulu müfettişinden ek bir rapor istenmesi gibi bir karar gözüküyor. Kararın detaylarını inceleyeceğiz. Kamuoyu ile paylaşabileceğimiz şu anlık bilgi bu kadarlık bir kısım. 3 günlük bir itiraz süresi var. Fenerbahçe karara itiraz edecek. Daha uzun bir gerekçeli karar bekliyoruz. Fenerbahçe tüm hukuki haklarını kullanacaktır. Kulüp zaten şahısların fiili nedeniyle ceza alıyor gözüküyor, dolayısıyla şahısların fiileri ile ilgili hüküm kurabilecek bir durumda değilse disiplin kurulu, kulüple ile ilgili de bu hükmü kuramaması gerekiyor. Dediğim gibi şu anda hangi gerekçelerle nasıl bu sonuca varıldığı konusunda tam bilgi sahibi değiliz. Gerekli tüm itirazları yapacağız."


Fenerbahçe UEFA kararının ardından KAP'a şu açıklamayı gönderdi:

UEFA Kontrol ve Disiplin Kurulu'nun bugün tarafımıza ulaşan kararında; 

Kulübümüzün hak kazanacağı müteakip 3 sezon için UEFA müsabakalarından men edildiği, ancak 3. sezonun 5 yıllık sınama dönemi için ertelendiği tebliğ edilmiştir. 

Karara ilişkin olarak UEFA Tahkim Kurulu'na gerekli itiraz başvurusu yapılacaktır. 

Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım ile ilgili dönemdeli Kulüp Yöneticilerimiz Sayın Mehmet Şekip Mosturoğlu, Sayın İlhan Yüksel Ekşioğlu, Sayın Alaeddin Yıldırım ve Sayın Cemil Turhan hakkında ise Disiplin Müfettişinin ek rapor sunmasına karar verildiği bildirilmiştir. 

Bu sayfa şuana kadar 14727 defa görüntülendi.

futbolbook

Diğer Manşetler

Sayfa

‹‹ 1 2 3 4 5 6 ››
futbolbook