Futbolun sorunu ehliyetsiz yöneticiler

futbolbook

Galatasaray’ın efsane kaptanlarından İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, Türk futbolundaki yönetici profilinin değişmesi gerektiğini söyledi.

 

 

Futbol dünyasını Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsil eden Şükür, sporun sorunları ve gündemdeki konularla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

Futboldaki sorunların büyük bölümünün yöneticilerden kaynaklandığını ifade eden Hakan Şükür, “Çok zengin, işadamları, çok fazla profesyonel kadro kurmadan kendileri ön planda olmak istedikleri için başımıza çok ağır şeyler geliyor. İnsanı anlayan, sporcuyu, sahayı, soyunma odasını bilen insan tiplerinin çok az olduğu dönemler yaşadık. Şeref tribününde oturanlara bakıyorsunuz, bilhassa milli maçlarımızda. Üzülüyorum.

Statlara gitmek çok istemiyorum, beni hemen hemen hiç görmemişsinizdir. Tabii ki çok düzgün insanlar var, genelden bahsetmiyorum. Orada görmek istemediğim insanlar da oluyor, bu benim kendi fikrim. Manevi olarak çok kısa sürede değişecek şeyler gibi görmüyorum.” dedi.

Şükür, Mustafa Denizli, Fatih Terim ve Şenol Güneş gibi futbol adamları yetiştirmemiz gerektiğini kaydederken, “Onların başarılarıyla övünüyoruz.” dedi.

Zaman gazetesi

Bu sayfa şuana kadar 10045 defa görüntülendi.

futbolbook

Diğer Manşetler

Sayfa

‹‹ 1 2 3 4 5 6 ››
futbolbook