Götze Dünya Şampiyonu Hasan 3.Lige!

futbolbook

2009'da oynanan Türkiye-Almanya U17 Avrupa Şampiyonası maçının iki yıldızı ve  olmuştu... O Götze geçen yıl 37 milyon Euro karşılığında Bayern'e transfer olup, önceki gece Almanya'yı Dünya Şampiyonu yaptı... Bizim Hasan Ahmet Sarı ise yerinde saydı, 3. Lig'e demir attı.

 

 finalinin uzatma dakikalarında Arjantin'e golü atarak Almanya'nın şampiyon olmasını sağlayan , harika bir gelişim gösterdiğini ortaya koyarken, bizlere ilginç bir kıyaslama yolunu da açmış oldu.

BİZİMKİLER YERİNDE SAYIYOR! 

Mario Götze 2009 yılında Türkiye ile Almanya arasında oynanan U-17 Avrupa Şampiyonası'nda gup maçlarında karşı karşıya gelir. Karşılaşmaya iyi başlayan Ay-Yıldızlı ekibimiz 10. dakikada  ile öne geçti. Ancak sonradan açılan Almanya karşılaşmayı 3-1 kazandı. Almanya'nın galibiyet sayılarında Mario Götze'nin adı olmasa da asistleriyle göze çarpmayı başardı. O maçın en iyi 2 oyuncvusu olan Hasan Ahmet Sarı ile Götze'nin 5 yıllık maceralarından sonraki kıyaslanmasının sonucunda ortaya çıkan gerçekler ise akıllara durgunluk verecek cinsten. 


BİRİ 37 MİLYON DİĞERİ 100 BİN! 
Mario Götze geçen sezon 37 milyon Euro karşılığında Bayern Münih'e transfer olup, önceki gece Almanya'yı Dünya Şampiyonu yapan golü yapan kişi oldu. 5 yıl önce karşılıklı oynadığı maçta gol atan Hasan Ahmet Sarı ise Spor Toto 3. Lig 2. Grup ekiplerinden Batman Petrolspor ile anlaşmak üzere. Bonservis değeri ise 100 bin Euro olarak gösteriliyor. 

KİŞİ BAŞI 400 BİN EURO PRİM

Dünya Şampiyonu olan Almanya'da futbolcular kişi başı 400 bin Euro prim almaya hak kazandılar. Final maçındaki golün sahibi olan Götze ise Almanya'da en çok konişulan kişi oldu! 

ARJANTİN'E 25 MİLYONLUK TESELLİ
Tüm dünyayı ekran başına kilitleyen ve Almanya'nın galibiyetiyle sona eren Dünya Kupası'na katılan takımlar 576 milyon doları evlerine götürdü. Kupanın sahibi Almanya 35 milyon dolar alırken, ikinci Arjantin 25 milyon dolarla teselli buldu. 3. olan Hollanda'nın kazancı ise 20 milyon dolar oldu. 

SÜREKLi GERİYE GİTTİ
Bonservisi Trabzonspor'un elinde olan Hasan Ahmet Sarı, her sene başka bir takımda kiralık oynadı. Geçen yıl Batman Petrol'de 26 gol atmayı başardı. Bonservisi Trabzon'da ve kiralanacağı takımı bekliyor

 

Takvim Gazetesi

Bu sayfa şuana kadar 10783 defa görüntülendi.

futbolbook

Diğer Manşetler

Sayfa

‹‹ 1 2 3 4 5 6 ››
futbolbook