İstanbul'un orta yerinde yükselen stadyum!

futbolbook

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde yapımı planlanan yeni stadyumlar Türkiye'nin dört bir yanında yükselmeye başladı. Bunlardan biri de İstanbul'un orta yerinde sessiz sedasız bitme aşamasına gelen Başakşehir Stadyumu...

Mehmet Can Belören'in haberi

Maçlarını Atatürk Olimpiyat Stadı'nda boş tribünler önünde oynayan İstanbul BüyükşehirBelediyespor'un rüya projesi bitme noktasına geldi. 18.500 seyirci kapasitesiyle futbolseverlerinhizmetine sunulacak olan stadyum yüzde 90 oranında tamamlandı.AVCI'NIN EN BÜYÜK HAYALİYDİ...

İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un eski hocası Abdullah Avcı'nın bir çok kez dile getirdiğiprojedeki en büyük amaç; Başakşehir halkını bu stada çekmek. İstanbul BüyükşehirBelediyespor'u semt takımı haline getirmek için tasarlanan bu projeyle kulübe yeni bir taraftarprofili oluşturmak isteniyor.

Abdullah Avcı 2009 yılında bu stadyum için şu ifadeleri kullanmıştı"Bir çocuk (İBB Spor)aldık, büyütmeye çalışıyoruz. Hedefimiz, yakın zamanda bu projenin (stadyum)gerçekleştirilmesi ve stada seyircinin gelmesiyle beraber, coşkuyla oynayan bir ekipyaratmak. Başaksehir, 50-60 bin nüfuslu bir yer. Buranın takımı olmak taraftar profilinideğiştirebilir."

160.000 m2 alan üzerine kurulu olan UEFA ve FIFA standartlarındaki Başakşehir Stadyumu, 3 adet antrenman sahasıkapalı-açık otopark ve dükkânlardan oluşuyor.

Yüklenici firma olan Kalyon İnşaat'ın yapımını sürdürdüğü stadyum henüz bir yılını bile doldurmadan yüzde 90 oranında tamamlandı. İstanbul'un merkezi semtlerinden biri haline gelen Başakşehir'de olmasına karşın medya ilgisinin oldukça uzağında kalan stadyum gelecek sezon İstanbul Büyükşehir Belediyespor ve Milli Takımların maçlarına ev sahipliği yapacak.

Tüm spor

Bu sayfa şuana kadar 10261 defa görüntülendi.

futbolbook

Diğer Manşetler

Sayfa

‹‹ 1 2 3 4 5 6 ››
futbolbook