Kocaman’la hiçbir şey yolunda gitmedi

futbolbook

 

 

Fenerbahçe’den olaylı şekilde ayrılarak ülkesi Brezil-ya’ya dönen Alex de Souza, eski teknik direktörü Aykut Kocaman hakkında sert sözler kullandı. Kariyerini Coritiba’da sürdüren tecrübeli oyuncu, Kocaman’la hiçbir şeyin yolunda gitmediğini söyledi.

Brezilya basınında yer alan röportajında Alex’teki üzüntü ve kırgınlığın devam ettiği belirtildi. 9 ay sonra ilk kez böylesine açıklamada bulunan yıldız futbolcu, “Aykut Kocaman takımın daha fazla koşmasını istiyordu. Bu fikirle yola çıkmıştı. 11-12 kilometreleri aşmamız gerektiğini anlatıyordu. Fakat bize yaptırdığı idmanlar bir işe yaramıyordu. Onunla tartışmaya başladım. Genellikle beni haklı buluyordu ama aramızdaki ilişki zamanla bozuldu.” dedi.

 Aykut Kocaman’ın kendisini göndermeyi kafasına koyduğunu iddia eden Sambacı, şunları kaydetti: “Benimle çalışmak istemediğini söyledi. O bu takımın antrenörü, ben de kulüp tarihinde büyük bir isimdim. Bunu uzun süre yapamadı çünkü takımın hem gol kralı hem de asist kralıydım. Sorun yaşadığımız dönemde benden genç takımla idmanlara çıkmamı istedi. Vaslui ile Şampiyonlar Ligi maçı oynadık. 1-1 bitti. Ben de kötüydüm takım da. Aramızda bir sorun olup olmadığını sordu. Ben de ‘Evet, kulüpteki ilk gününden beri, sportif direktör olduğun dönemde bile beni göndermek istediğini hissettiğimi’ söyledim. Bunu onaylayıp, ‘Sensiz bir takım oluşturmaya çalışıyorum.’ sözleriyle durumu özetledi. Kocaman’ın kaptanlık görevini de kendisinden almaya çalıştığını ama başaramadığını dile getiren Alex, arkadaşları arasında yeni kaptan seçmeye çalışıldığını ama kimsenin bunu kabul etmediğinin altını çizdi. Sözleşmesi bitene kadar ayrılma düşüncesi taşımadığını vurgulayan başarılı isim, “Türkiye’de çok büyük bir kupa kazanmadım. En büyüğü Şampiyonlar Ligi çeyrek finaliydi. Hâlâ futbolcu arkadaşlarımla görüşüyorum. Türkiye Ligi’nde çok şey kaybedildi. Avrupa Ligi ise beni şaşırttı ama Lazio’ya kadar güçlü bir rakiple karşılaşmadılar. Lazio’yu elediler ama macera Benfica’ya elenerek sonlandı.” yorumunu yaptı.

Zaman gazetesi

 

Bu sayfa şuana kadar 14648 defa görüntülendi.

futbolbook

Diğer Manşetler

Sayfa

‹‹ 1 2 3 4 5 6 ››
futbolbook