Mancini, Biliç ve Şota bir araya geldi ve Türk Futbolunu değerlendirdiler

futbolbook

Sporun zirvesinde süper buluşma

Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin düzenlediği 51. Yıl Sporun Zirvesi Semineri'nde, Mancini, Biliç ve Şota bir araya geldi!

Antalya Belek Gloria Hotel'de düzenlenen TSYD 51. Yıl Sporun Zirvesi Semineri'nde, Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini,Beşikt Teknik Direktörü Slaven Biliç, Kasımpaşa Teknik Direktörü Şota Arveladze ve Sivasspor Teknik Direktörü Roberto Carlos bir araya geldi. Dörtü yabancıların gözüyle Türk futbolunu yorumlayacak.

Roberto Carlos hastalığı nedeniyle henüz salona ulaşamadı.

İlk olarak Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini söz aldı.

Mancini, "Bence Türkiye futbolunu anlayabilmek için diğer ülkelerden açık bir şekilde detay öğrenebilmek zor. Türkiye'de güzel bir futbol oynanıyor. Türkiye gelişime açık bir futbol ülkesi" şekline konuşmasına başladı.

Roberto Mancini'nin sözlerinden öne çıkanlar:

- Eğer buraya gelirseniz burada futbolun güzel olduğunu anlayabilirsiniz. Ancak dışarıdan Fransa'dan, İngiltere'den izlerseniz bunu bu kadar net olarak anlamak güç. Sahalar ve altyapılar konusunda eksikler gözüme çarpıyor. Süper Lig'de oynayan bazı takımların zeminlerinin yeterince iyi olmadığını söyleyebilirim. Türkiye takip edilmiyor denebilir zira Avrupa'da yayıncı kuruluş bulunmuyor. Ancak bu burada bir mücadele olmadığını göstermez.

- Bence şu anda Türkiye futbolu bir İngiliz, Fransız, Alman futbolu seviyesinde değil. Ama şu anda bu ülke futbolu izlenmeye değer. Aynı zaman Türk teknik adamları da Avrupa'ya gidebilirler.

- Bizim hedefimiz kazanabileceğimiz tüm kupaları kazanmak. Kısacası tüm kupaları kazanmak istiyoruz. Ama tüm kulvarlarda çok iyi takımlar var. Kasımpaşa, Beşiktaş ve 8 puan önümüzdeki Fenerbahçe. Kazanabileceğimiz kadar kupa kazanmak istiyoruz.

Kanaltürk İstihbarat Şefi Cüneyt Yalınkılıç'ın sorduğu, Gazeteci -Kulüp ilişkisine ise şöyle yanıt verdi Mancini:

20 yıl önce farklıydı. Bence biz o zamanlar daha açıktık. Gazetecilerle ilişkimiz daha kolaydı. Gazeteciler olarak tabii ki futbolcularla görüşmek zorundasınız. Ancak gazetecilerin her gün futbolcularla konuşması mümkün değil. Bence zaman zaman olmalı.

Mancini'nin ardından sıra Slaven Biliç'e geldi.

Biliç: Potansiyeliniz var

- Merhaba, ilk olarak burada olduğum için çok mutlu olduğumu söylemek istiyorum. Mutlu yıllar diliyorum hepinize.

- Bence Türkiye'nin farklı sorunları var. Türk futbolu kötü bir lig değil ki! Beş büyük lige çok yakın. Geçen yıl Fenerbahçe yarı final oynadı, Galatasaray az daha Real Madrid'i eliyordu. Bu nedenle kötü olduğunu söyleyemeyiz. Ancak belli başlı sıkıntılar var. Mesela stadyumar, altyapılar, lojistik sorunlar. Buna mukabil Türkiye futbolunun potansiyeli çok yüksek. Sadece stadyumlarda değil, her yerde gördüğüm insanlar futbolla yatıp kalkıyor.

- Türkiye'deki kültüre ve geleneklere çok benzeyen bir yerden geliyorum, Hırvatistan'dan. Hemen hemen aynı sorunlara sahibiz. Ancak bir gerçek var, Türkiye ligleri, benim ülkemin ligine göre çok daha büyük potansiyele sahip.

Şota: Yaşlandım burada 
Esprili kişiliğiyle tanınan Şota Arveladze, "Çok uzun zaman oldu buraya geleli. 20 yıl oldu. Vallahi burada yaşlandım. Sadece futbol gelişmedi bence Türkiye çok gelişti. Eğer ekonomi gelişmezse, sporun hiçbir dalı gelişmez. Ben Türkiye'den ayrıldıktan sonraki ve geri gelişimdeki dönem arasına bakıyorum da, çok büyük farklar var.

SAYFA SÜREKLİ GÜNCELLENMEKTEDİR.

Eurosport

Bu sayfa şuana kadar 11286 defa görüntülendi.

futbolbook

Diğer Manşetler

Sayfa

‹‹ 1 2 3 4 5 6 ››
futbolbook