Mersin İdman Yurdu - Trabzonspor Maç Analizi

futbolbook

MERSİN İDMAN YURDU 0 - TRABZONSPOR 1

 

Bir tarafta küme düşme korkusunu tam anlamıyla yaşayan Mersin İdman Yurdu, diğer yanda ise galibiyete hasret ve moralsiz Trabzon Tevfik Sırrı Gür Stadı'nda karşı karşıya geldi.

Her şeyden önce iki takım için de ölüm-kalım maçlarından bir tanesi oynandı. Bir tarafta küme düşme korkusunu yakından hisseden ve puan kaybetmeye tahammülü olmayan Akdeniz ekibi Mersin İdman Yurdu, diğer tarafta ise son haftalarda aldığı sonuçlarla ve oynadığı oyunla yokları oynayan Trabzonspor…

 

Hafta içinde Tolunay Kafkas’ın bu maçta kadroda revizyona gidileceği haberlerini okuduk, keza öyle de oldu. Sol Bamba’nın yerineMustafa Yumlu’yu gördük. İleride ise bir türlü bekleneni veremeyen 7.5 Milyon Euro’lukJanko’nun yerine Tolunay Hoca belki bu senin son şansın dediği Henrique’ye yer vermiş. Benim en merak ettiğim soru ise neden Soner’in kadroya alınmayışıydı? Gelecek vadeden bir futbolcuyu kazanmak yerine onun ümitlerini kırmak Trabzon için büyük talihsizlik olduğunu söylemek zor değil.

 

Mersin İdman Yurdu cephesinde ise Giray Bulak, Gençlerbirliği maçında yaptığı hatayı tekrar etmedi. O maçta defans dörtlüsünde Ivan’ı önlibero oynatıp Mustafa Keçeli’yi sol bek oynatmıştı ve bundan ciddi sıkıntı yaşamıştı. Bu sefer ise Ivan’ı kendi bölgesine çekip, orta alana Hakan Bayraktar-Murat Ceylan ikilisini monte ettiğini gördük. Haftalardır düşüşte olan Nduka’nın yerine ise Ben Yahia kendine yer buldu.

 

Maçtan önce Elazığspor’un 3 puanı kuşkusuz Mersin cephesinde stres meydana getirdi. Bunu oyuncuların yüz ifadelerinden ve hocanın açıklamalarından net bir şekilde anlaşıyordu. Taraftar ise her şeye rağmen oyunculara moral vermek için İstiklal Marşımızda dev pankartı açtılar:

İlk yarı bir Mersin bir Trabzon hücuma gitmeye çalıştı ancak iki takım da etkili pozisyonlar üretemedi. İlk yarı her ne kadar Akdeniz ekibi üstün oynasa da golü Trabzonspor buldu. İkinci yarıda ise geride oyunu kabullenen bir Trabzon ve bir türlü oyunun vitesini yükseltemeyen bir Mersin vardı.

 

Açıkçası 90 dakika itibariyle oynanan oyunun kalitesi vasatı aşamadı. Akıllarda kalan ise Mersin İdman Yurdu’nun yediği gol kaldı. 3 kişinin arasından oyuncuyu kaçırmak büyük bir beceriksizlik örneği. Bu golü normalde 89. dakika yenik olan bir takımın yemesini beklersiniz ancak o büyük hata Mersin’e pahalıya patladı.

 

Maçtan sonra Mersin İdman Yurdu taraftarının yönetime,hocaya ve oyunculara tepkisi oldu.  Mersin kadro olarak kalite olsa da birlik ve beraberlik anlamında zayıf kaldığı için artık taraftarın ligde kalma umudu kalmadı.

 

Trabzon ekibinde ise taraftarın yine oynanan oyundan ve oyuncu değişikliklerinden memnun kalmadığını gördük. Açıkçası Tolunay Hoca’nın elindeki kadroyu kendisi oluşturmadığı için eleştirilerin şiddetinin fazla olmaması gerektiğini düşünenlerdenim. Fakato oyuncu değişikliklerinde ise şahsen daha farklı davranması gerektiğini düşünüyordum. Ben de herkes gibi Colman-Aykut değişikliğine pek bir anlam veremedim. 

 

Gelecek haftalar için Trabzon bu galibiyetle daha moralli bir başlangıç yapabilir. Mersin'in işi ise hiç kolay değil. Bu dakikadan sonra taraftar umudu kesmişken oyuncuların üstündeki ölü toprağı atmadan takımı şahlandırması çok zor gözüküyor. 

Bu sayfa şuana kadar 12868 defa görüntülendi.

futbolbook

Diğer Manşetler

Sayfa

‹‹ 1 2 3 4 5 6 ››
futbolbook