Oley be işte böyle

futbolbook

 

Oley be işte böyle

"Dar alanda hızlı  ve faydalı pas" felsefesini benimseyen , sarılacivertli takımda bu hedefe çok yaklaştı

'ye teknik direktör olduktan sonra ilk antrenmanında futbolcularına, "Benim futboldaki temel felsefem, dar alanda hızlı  ve faydalı pastır. Sizinle bunu uygulamaya çalışacağız" mesajı vermişti. Yanal'ın Fenerbahçe'si, Salzburg (2), (2), Torku Konyaspor ve karşılaşmalarında bu felsefeyi sahaya yansıtmaktan hayli uzaktı. Söz konusu maçlarda göze çarpan hatlar arasındaki kopuk görüntü, otoritelerin en çok eleştirdiği konu olmuştu. 

Saha içi boyunu kısalttı 
Ancak Kanarya; Sivas,  ve Elazığ karşılaşmalarında Yanal'ın uygulamaya çalıştığı "kompakt" ve "alan daraltmaya" yönelik oyun anlayışından pasajlar sundu. Fenerbahçe, bu maçta oyunu 31.24 metrede oynadı. Daha dar alanda oynamaya başlayan Kanarya, son iki lig maçında yüzde 65 ve 60'lık topa sahip olma oranları tutturdu. "Takımın saha içindeki boyunu", bir başka deyişle "hatlar arasındaki mesafeyi" ifade eden bu rakam, Yanal'ın ölçülerine çok yaklaştı. Yeni hedef; 30 metrenin altı. 

Çarpıcı istatistikleri var 
Elazığ'ın Fenerbahçe karşısında takım boyunun 41.22 metre olduğunu göz önünde bulundurulursa, 31.24 metrelik mesafeninne kadar değerli olduğu ortaya çıkıyor. Süper Lig'de oynadığı 5 maçta (1 yenilgi, 4 galibiyet) çarpıcı istatistikler yakalayan Kanarya, Ersun Yanal'ın arzu ettiği noktaya gelme noktasında önemli aşamalar kaydediyor.

Bu sayfa şuana kadar 12467 defa görüntülendi.

futbolbook

Diğer Manşetler

Sayfa

‹‹ 1 2 3 4 5 6 7 8 ››
futbolbook