"Önemli olan kurumsal yapı"

futbolbook

Kasımpaşa Teknik Direktörü Şota Arveladze, % 100 Futbol’a konuk oldu.Gürcü teknik adam, Kasımpaşa’daki hedeflerinin takım değil, güçlü ve sistemli bir kulüp oluşturmak olduğunu söyledi. Şota, kurumsal yapının önemine dikkat çekti.

Spor Toto Süper Lig’de sezonun flaş takımı Kasımpaşa’nın teknik direktörü Şota Arveladze, % 100 Futbol programında Rıdvan Dilmen ve Güntekin Onay’ın sorularını yanıtladı.

Birçok konuda önemli açıklamalarda bulunan Şota, Kasımpaşa’nın en önemli hedefinin güçlü ve sistemli bir kulüp oluşturmak olduğunu söyledi. Altyapı için şu anda ekol belirleme aşamasında olduklarını ifade eden Gürcü teknik adam, bu sezon bütün detayları dikkatte alarak oyuncu tercihlerini yaptıklarını belirtti. 

"ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ GÜÇLÜ VE SİSTEMLİ BİR KULÜP OLUŞTURMAK"
Kasımpaşa’nın hedefleri ve vizyonları hakkında konuşan Şota, "Kasımpaşa ile yaptığımız ilk görüşme bu konu üzerineydi. Ne yapmak istiyoruz, ne kadar süre içinde yapmak istiyoruz? Sadece Türkiye’de değil. Tüm kulvarlarda ne yapmak istiyoruz? Bunları konuştuk. Önceliğimiz takım yapmak değil, kulüp yapmak. Başkanla aynı fikirde olduğumuzu gördük. Kurumsal yapı çok önemli. Tabii ki futbolcular gelir gider. Başarı da yavaş yavaş gelecek. Başlangıcımızı bu şekilde yaptık. O sırda tesis yapılıyordu. Her şey de bu 1 sene içinde yapılmış oldu. Kasımpaşa’da her şeyin çok iyi ve güzel olduğu söyleniyor. Ancak Kasımpaşa’da en önemli şey kurulmsal yapı... Düşünmek ve hareket etmek çok önemli. Güç, hız ve Alman disiplinini yapmaya çalışıyoruz. Sezon başında iki kulvarda yarışıyorduk. Şimdi kupa hedefimiz bitti, buna çok üzüldük. Şimdi sadece lig kaldı elimizde. Öncelikli hedefimizi de güçlü, sistemli bir kulüp oluşturmak" dedi.

"ALTYAPIDA EKOL BELİRLEME AŞAMASINDAYIZ"
Altyapıda için girişimlerde bulunduklarını belirten Şota, şu anda ekol belirleme aşamasında olduklarını ifade ederek, "Altyapı da bizimle aynı tesiste çalışacak. Kültür olarak hangi ülkeden bize daha uygun oluyor? Bunları düşünerek orada çalışan kişilerden çalışanlarımızı seçmek istiyoruz. Genç çocukların futbolu sevmesini istiyoruz. Bu spordan onların soğumamasını istiyoruz. Çünkü futbol gerçekten çok zor bir spor" şeklinde konuştu.

"BÜTÜN DETAYLARI DİKKATE ALARAK TRANSFER YAPTIK"
Bu sezon yaptıkları oyuncu tercihlerini de değerlendiren Şota, "Geçen sene devre arasından sonra ve eylül sonuna kadar toplam 420 futbolcu gördük. Sonra kimseyi beğenmedik. Beğendiğimiz oyuncuları da kolay kolay alamıyoruz. Karakterden, okuldan, aileden başlayan ayrıntılardan en ince ayrıtınlara kadar düşünerek seçimlerimizi yaptık. Ben kendim inandığım oyuncu için ‘başkanım ben bu oyuncuya %100 inanıyorum’ derim. Başka türlü zor. Babel bizim için büyük bir şans oldu. Serbest bir oyuncuydu. Ben Ajax’ta oynarken, orada bize top atan çocuklardan biriydi. Karakteri de çok düzgün bir oyuncu.  Bazı oyuncuları antrenmanlarda izletiyoruz. Nasıl bir yapıları var bunlara da dikkat ediyoruz" dedi.

NTV Spor

Bu sayfa şuana kadar 11671 defa görüntülendi.

futbolbook

Diğer Manşetler

Sayfa

‹‹ 1 2 3 4 5 6 ››
futbolbook