Peri masalı

futbolbook

Bir teknik direktörden daha fazlası: Jose Mourinho

 

Los Angeles’ta metro duraklarını temizleyen bir görevliydi. Tek hayali Real Madrid’i yakından görmek, Bernabeu’da maç izlemek, futbolcuları tanımaktı. Abel Rodriguez, Jose Mourinho’dan bir imza istedi ve tüm hayatı değişti.

Jose Mourinho… Kimilerine göre egolarına teslim olmuş bir hoca, kimilerine göre burnu kalkık bir Portekizli, kimileri için ise sadece bir teknik direktör. Ancak Mourinho’nun başrolünü oynadığı bu hikaye, Portekizli’nin bir teknik direktörden çok daha fazlası olduğunu kanıtlıyor.

Hikaye bu sezon başında, Real Madrid’in Los Angeles’ta yaptığı Amerika turunda başlıyor. Meksikalı bir futbol aşığı olan Abel Rodriguez, Los Angeles’ta metro duraklarını temizleyerek yaşamını sürdürüyor. Rodriguez’in en büyük hobisi futbol, tuttuğu takım Real Madrid, doğal olarak da Jose Mourinho hayranı. Takım ayağına kadar geldiği için de Los Angeles turunda takımı yalnız bırakmıyor, takımın oteline girmeye çalışıyor, güvenliklerle başı derde giriyor, sonunda top toplayıcı olarak hazırlık maçlarında görev alıyor. O günlerde tanıştığı Mourinho’ya yardımcı oluyor. Kamp sona eriyor, takım İspanya’ya dönüyor, ancak hikaye asıl burada başlıyor.

ARABAYI DURDURDU, VE…

Karlı bir Madrid gününde, Jose Mourinho yardımcısı Rui Faria’nın arabasıyla tesislere girerken yolun karşısında kaldırıma oturmuş bir genç görüyor. Mourinho dikkatli bakınca tesisleri izleyen kişinin Abel Rodriguez olduğunu anlıyor ve hemen arabayı durduruyor. “Burada ne yapıyorsun amigo!” diyen Portekizli’ye Rodriguez, “Uçaktan indim ve buraya geldim. Tesisleri, içeri girebilirsem sizleri görmek istedim. Beş saattir buradayım ve futbolcuları görmeyi umuyordum. İçeri giremedim, birazdan kulübe gideceğim ve El Clasico için bilet almaya çalışacağım” yanıtını veriyor. Mourinho’nun “Nerede kalacaksın?” sorusuna ise Rodriguez’in cevabı şöyle oluyor: Hiç düşünmedim. Önce tesisleri görmek, alabilirsem bilet almak istedim. Eğer alamazsam havalimanında uyurum, biletimi alır Amerika’ya dönerim…

‘SENİ BIRAKMAM ABEL’

Mourinho bırakmıyor Rodriguez’i. Arabaya alıyor, o günkü idmanı izletiyor. O gece Meksikalı, Real Madrid’in kaldığı otelde takımla birlikte kampa giriyor, VIP’den El Clasico’yu izliyor. Hikaye bitmiyor. El Clasico sonrasında yenen yemekte Mourinho, Abel’e, “Seni bir yere bırakmıyorum dostum. Bizimle birlikte Manchester’a geleceksin. Bundan sonra ömrün boyunca Real Madrid’de malzemeci olarak çalışabilirsin” diyor. Rodriguez sempatik kişiliğiyle oyuncuların da gönlünü kazanıyor. Futbolcular sahaya çıkmadan önce, Abel’in göbeğine dokunarak uğur yapıyorlar!

Los Angeles’ta bir metro istasyonunda başlayan hikaye, Santiago Bernabeu’nun koridorlarında devam ediyor. Kim bilir, belki de Abel Rodriguez’in hazırladığı formalarla, Real Madrid Wembley’de Şampiyonlar Ligi kupasını kaldıracak…

 

Amk Spor Gazetesi

Bu sayfa şuana kadar 12070 defa görüntülendi.

futbolbook

Diğer Manşetler

Sayfa

‹‹ 1 2 3 4 5 6 ››
futbolbook