Ronaldo’nun Antrenman Rutini

futbolbook

Bu adam ne yiyor ne içiyor da daima böyle zirvede kalmayı başarıyor hiç merak ettiniz mi? Şahsen ben ettim ve sizler için bu futbol makinesinin antrenman planını araştırdım.

Ronaldo’nun Antrenman Rutini (11)

Ronaldo, müthiş yeteneklerinden ziyade büyük bir disiplin ve tutkuyla bağlı olduğu antrenman rutini ile bilinir. Alex Ferguson’dan yapacağımız alıntı aslında durumu nefis özetliyor; ‘’Onu ne zaman görsem çalışıyor.’’ Yeniyetme sporcuların kendisine şiar bellediği ‘’Emek yoksa yemek de yok’’ felsefesinin ete kemiğe bürünmüş halidir aslında CR7…

Ronaldo’nun Antrenman Rutini (10)

Yazıya başlamadan önce bu metinden cesaret alarak Ronaldo olmaya çalışacak olan arkadaşları da uyarayım; yapmayın. Çünkü bunlar yanınızda bir profesyonel olmadan yapabileceğiniz şeyler değil.

Ronaldo’nun Antrenman Rutini (9)

Cristiano Ronaldo, haftanın 5 gününü Real Madrid’in antrenman tesis olan Valdebebas’ta geçiriyor. Günlük 3-4 saatlik bir çalışma uygulayan CR7 sıkı da bir diyet uyguluyor. İlgili diyetle alakalı daha fazla ayrıntı isteyenler ‘’Regresso dos Incriveis 2010’’ isimli belgesele göz atabilirler. Tüm bunların yanında bizim oğlan düzenli uyku alışkanlığı ile de tanınıyor.

Ronaldo’nun Antrenman Rutini (8)


Cristiano Ronaldo’nün Günlük Çalışmaları

Ronaldo’nun Antrenman Rutini (7)

Cristiano Ronaldo Gibi Adonis Yapmak

Bizim oğlanın baklava dilimlerinin namı cidden ünlüdür. Bir kere böyle bir vücuda sahip olmak için öncelikle vücudunuzdaki yağ oranını neredeyse sıfıra indirmeniz gerekiyor. Bedeniniz yağlıysa günde 1000 tane mekik de çekseniz bir işe yaramaz. Bu tür çalışmaların temeli yağsız bir vücutla yola çıkmaktır. 2009’da ingiltere’de yapılan bir televizyon yarışması meraklı izleyiciler için Ronaldo’nun antrenmanına konuk olmuş ve insanları hayrete düşüren o açıklamayı yapmıştı. Ronaldo, televizyon izlerken dahi mekik çekiyordu.

Ronaldo’nun Antrenman Rutini (6)

Cristiano Ronaldo’nun Diyeti

Böyle sıkı çalıştıktan sonra herkesin vücudu taş gibi olur diye düşünen sporseverleri üzecek bir haberim var. Kazın ayağı öyle değil dostlarım. İşte sıkı sıkıya uymanız gereken Ronaldo diyeti;

Ronaldo’nun Antrenman Rutini (5)

Ronaldo’nun Antrenman Rutini (4)

Sonra da ortaya böyle kusursuz bir vücut ve disiplin çıkıyor.

Bilen bilir, yetenek her şey değildir.

Ronaldo’nun Antrenman Rutini (3)


Ronaldo’nun Antrenman Rutini (2)


Ronaldo’nun Antrenman Rutini (1)


guzeladamlar.com   Osman Tokgöz

Bu sayfa şuana kadar 14752 defa görüntülendi.

futbolbook

Diğer Manşetler

Sayfa

‹‹ 1 2 3 4 5 6 ››
futbolbook