Sadettin Saran, başkanlığa aday oldu

futbolbook

 

Fenerbahçe eski yöneticisi Sadettin Saran, yapılacak ilk genel kurulda başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın geçen hafta yaptığı basın toplantısında, kulüpten ihraç edilen eski yöneticilerin hepsini affedeceğini ve bu şekilde bir olağan üstü genel kurula gidebileceğini açıklamasının ardından, eski yönetici Sadettin Saran başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

Saran'ın, Radyospor'a ait resmi internet sitesinden yaptığı açıklama şu şekilde;

"Sayın Başkan’ın yapmış olduğu basın toplantısını takiben, gelen beyanat talepleri karşısında aşağıdaki açıklamayı yapmam bir mecburiyet haline gelmiştir.
 
Fenerbahçe ve futbol camiasına duyurumdur:
 
Bu sürecin başladığı 3 Temmuz 2011’den itibaren, kulübümüzü içine düştüğü zor durumdan en az hasarla kurtarmanın tek yolunun; Sayın Başkan’ın istifası ve aklandıktan sonra kulübün başına dönmesi olduğunu söyledim.
 
O günden bu yana maalesef bu gerçekleşmemiş, gerek Türkiye'de gerekse UEFA nezdinde işler bu noktaya kadar gelmiştir.
 
Bugün görülmektedir ki, UEFA'ya ve onun organlarına karşı takınılan tavır, olumlu netice vermediği gibi kulübümüzü daha vahim sonuçlar doğurabilecek bir noktaya doğru sürüklemektedir.
 
Başkan ve yönetim kurulumuzun mevcut stratejisini gözden geçirmek için belki de bu son şansıdır. Sayın Başkan’ı ve diğer arkadaşlarımızı UEFA'yı anlamaya ve kulübümüzün geleceğini düşünmeye davet ediyorum. Bu vesileyle kulübümüzün menfaatleri çerçevesinde elimden geleni yapmaya hazır olduğumu da bir kez daha ifade ediyorum.
 
 
Diğer yandan, sayın başkanın genel af ve genel kurul açılımı, ilk bakışta birleştirici ve barışçı bir adım gibi gözükmekle beraber, suçsuz yere eski bir yönetici ve başkan adayı olarak tarihte benzeri görülmemiş şekilde iki kez ihraç olmuş ve iftiraya uğramış olan beni yaralamaktadır.
Zira takdir edersiniz ki suçlu insanlar affedilirler. Bilindiği gibi İdari Mahkeme’de kazanmış olduğum davam, Yargıtay'da eksik inceleme gerekçesiyle usül yönünden bozulmuştur. Bu noktada hak ve adalet mücadelem, mahkemede halen sürmektedir.

Durumu bu şekilde ifade etmekle birlikte, eğer Sayın Başkan, basın toplantısında bahsettiği tüm ihraçları kaldırma girişimini yerine getirirse, ben de yapılacak olan genel kuruldaki yerimi, ‘başkan adayı’ sıfatıyla ve büyük bir gururla alırım."
 
Saygılarımla.

Bu sayfa şuana kadar 13269 defa görüntülendi.

futbolbook

Diğer Manşetler

Sayfa

‹‹ 1 2 3 4 5 6 ››
futbolbook