Schalke'den hodri meydan: ''İstanbul bizi etkilemez''

futbolbook

Galatasaray'ın çarşamba akşamı Türk Telekom Arena'da ağırlayacağı Schalke 04'ün sportif direktörü Horst Heldt, İstanbul'daki atmosferden etkilenmeyeceklerini söyledi.

Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'nde son 16 turunda karşılaşacağı Schalke 04'ün sportif direktörü Horst Heldt, Bundesliga'da oynadıkları ve 2-2 berabere kaldıkları Mainz maçının ardından bir açıklama yaptı.Galatasaray'la ilgili de konuşan Heldt, İstanbul'dan etkilenmeyeceklerini ve Huntelaar'la ilgili hala durumun netleşmediğini söyledi.

 

İstanbul'da Mainz'a karşı yaptıklarından daha iyi bir savunma yapmaları gerektiğini söyleyen Heldt; "Bu demek oluyor ki bütün savunmamız Mainz'a karşı olduğundan daha dikkatli olmak zorunda, bütün takımdan bahsediyorum. Şunu söylememiz önemli ki, bazı şeyler düzelmeye ve iyileşmeye başladı. Biz Şampiyonlar Ligi'ndeki 4 namağlup takımdan biriyiz. İstanbul'da stadyum oldukça gürültülü olabilir ama biz Pire'de Olympiakos'a karşı da oldukça gürültülü bir atmosferde oynayıp başarıyla ayrılmasını bildik. O maçla ilgili en önemli nokta bu maçtan sonra kendimizi yenileyebilmeli ve Galatasaray'a karşı bütün moralimiz ve gücümüzle oynamalıyız" dedi.
 
Klaas Jan Huntelaar'ın göz damarlarındaki çatlamanın iyiye gittiğini ve ufak antrenmanlarla kendini toparladığını açıklayan Heldt; "Bir muayene daha olacak. Göz doktoru bize son durumunu söyleyecek. Huntelaar'ın oynamayacağını söylerse ona göre bir şey yapacağız." diyerek sözlerine son verdi.
 
Schalke teknik direktörü Jens Keller, Mainz'a karşı oynadığı karşılaşmada Huntelaar'ın yokluğunda ileri hattında Jefferson Farfan ve Julian Draxler ikilisini değişimli olarak oynattı.
 
Kaynak: Sporx

Bu sayfa şuana kadar 12310 defa görüntülendi.

futbolbook

Diğer Manşetler

Sayfa

‹‹ 1 2 3 4 5 6 ››
futbolbook