Sir Alex Ferguson bırakıyor

futbolbook

 

Kırmızı Şeytanlar, 26 yıldır görev başında olan ve 13 şampiyonluk kazanan Sir Alex Ferguson'la sezon sonunda İngiltere Premier Ligi'n en güçlü kulüplerinden biri olan Manchester United, kulüpte 26 yıldır teknik direktörlük görevini yürüten Sir Alex Ferguson'un sezon sonu emekli olacağını açıkladı.

 

Tecrübeli teknik adam, Manchester United'ın resmi internet sitesine yaptığı açıklamada ayrılığı hakkında şu detayları paylaştı;

ALDIĞIM EN ZOR KARARLARDAN BİRİSİ

"Bırakma kararı bu hayatta aldığım en zor kararlardan biri ve o kadar da koaly verilmiş bir karar değil. Ama şuan doğru zaman. Bu organizasyondan olabilecek en doğru zamanda ayrılmak benim için önemliydi."

KULÜPTE DİREKTÖR OLARAK BULUNACAĞIM

"Bu güçlü ligde, kazanan bir kadro ve yaş dengesinin dağılımı, başarının en yüksek seviyede devamı ve altyapının uzun yıllar boyunca parlak bir geleceğe sahip olması gibi konular iyi durumdayız. Sahi olduğumuz antrenman tesisleri dünyanın en iyilerinden biri ve evimiz olan Old Trafford dünyanın en iyi stadyumlarından biri. İleriye dönük olarak, kulübte direktör ve elçi olarak bulunacağım için mutluyum.Artık geleceğe bakıyorum. Aileme de teşekkür etmek istiyorum. Bana olan sevileri ve bana destek verdikleri için. Eşim Cathy kariyerimin en önemli figürü..."

26 YILDA 49 KUPA!

Manchester United'ı 1986 yılından bu yana çalıştıran 71 yaşındaki Sir Alex Ferguson, İngiltere futbol tarihinin en önemli isimlerinden olmuş ve United'ın başında geçirdiği 26 yılda toplam 49 kupa kazanmıştı.

13. Premier Lig şampiyonluğunu bu sezon kazanan Ferguson'ın United ile 2 de Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu bulunuyor.

Kalça ameliyatı olması gereken Ferguson'ın operasyon için ligin bitimi yerine Ağustos ayının sonuna gün almasını bir emeklilik sinyali olarak nitelendirilmişti. United yönetiminin sessizliği, iddiaları güçlendirmişti.

Bu sayfa şuana kadar 14351 defa görüntülendi.

futbolbook

Diğer Manşetler

Sayfa

‹‹ 1 2 3 4 5 6 ››
futbolbook