TFF İstanbul İl Başkanı Yemen Ekşioğlu, artık profesyonel kulüplerin amatör lige katılıp sonrasında Türkiye şampiyonalarına gidemeyeceğini söyledi

futbolbook

Yerelfutbol.org sitesinde dün alt liglerde ne olup bittiğini görmek için girdiğimde şöyle bir haber ile karşılaştım. 
 

Ekşioğlu, ''Ülkemizde profesyonel altyapılarda Elit Lig var, Gençlik Geliştirme Ligi var... Ama profesyonel kulüpler bunlara katılmıyor, sırf daha rahat Türkiye Şampiyonası'na katılmak için benim amatör ligime giriyor. Bundan böyle, U13 hariç hiçbir profesyonel takım, İstanbul amatör ligi üzerinden Türkiye Şampiyonası'na gitmeyecek. Benim olduğum yerde böyle bir şey olmayacak'' dedi.

Ekşioğlu'nun bu haberi, salonda bulunan kulüp yetkililerince alkışlarla karşılandı ve büyük destek gördü.

 Bu açıklama İstanbuldaki profesyonel kulüplerin alt yapı takımlarının Türkiye şampiyonasına alınmayacağı anlamına geliyor. Diğer illerin profesyonel takımları gidebiliyor ama İstanbuldakiler gidemiyor. Profesyonel takımların alt yapılarıyla amatör takımların alt yapıları arasında güç farkı olabilir bu karardaki amaç bunu engellemek olabilir ama Yemen Ekşioğlu'nun tavrı ve '' ben yaptım oldu '' mantığı ne kadar doğrudur. Böyle bir karar ligin sonundamı alınır ? Elit lig ve Gençlik Geliştirme liglerinin olduğunu herkes biliyor elbetteki ama orada oynamak için öyle kurallar varki Avrupa liglerinden takımlar gelse katılamaz. Hiç bir kulüp rahat diye o bu lige girmek istemiyor, eldeki imkanlar böyle olduğu için girmek zorunda kalıyor. 

Daha iyi, daha güçlü, oyuncuların gelişimini daha olumlu etkilyecek takımlarla oynamayı hangi alt yapı hocası istemez ? Bu sene bir çok takım Elit lig ve Gençlik Geliştirme liginde oynamak için müraacat etti ama uygun bulunmadığı için kabul edilmedi. Bu takımların hangi şartlar altında bu liglerde olduğunu en iyi bilen insanlardan bir tanesi zaten kendisi, neden böyle bir karar alındı anlamak çok zor. İnşallah bir an önce bu karardan vazgeçilir ve mantıklı bir yol bulunur.

 
Kaynak: yerelfutbol.org.

Bu sayfa şuana kadar 10967 defa görüntülendi.

futbolbook

Diğer Manşetler

Sayfa

‹‹ 1 2 3 4 5 6 ››
futbolbook