Yazık değil ayıp - Hakan Can

futbolbook

Maçın devre arasında ne de umutlu bir tablo vardı oysa...

Mancini sahaya sürdüğü kadroyla önce iyi savunma yapıp, Juventus maçında olduğu gibi sürpriz gollerle sonuç alma amacındaydı. Çikışlarda çok sayıda pas hatası yapsalar da, yardımcı hakemin ofsaytı kaçırmasıyla Bale'nin yakaladığı yüzde yüz pozisyon dışında 37. dakikaya kadar pozisyon vermemeyi başardılar. O da pozisyon değildi. Genç kaleci Eray kariyerinin dördüncü maçında çıktığï Bernebau'da, Bale'nin kurtarılabilr frikiğini ağlardan çıkartsa da, golü yiyen o muydu, böyle bir kadro planlaması yapan teknik heyet ve kurumsal organizasyon mu tartışılır!

Arka arkaya 3 pas yapamadan 19. dakikayı bulan Galatasaray, Casillas'ın kalesine ilk şutu Selçuk'la attı. Sol kanatta oynayan Dany ve maç eksiği olan Amrabat hiç katkı sağlayamıyor, Drogba alışılmışın ötesinde pas kayıplarıyla oynuyordu.
Galatasaray'da ibreyi değiştiren isim Aslan yürekli Umut Bulut oldu. Önce defansın belkemiği Ramos'un kırmızı kart görmesini sağladı. Sonra o ana kadar çok pas hatasıyla oynayan Drogba'nın olağanüstü pasında Casillas'ı avladı.
Gol Galatasaray'ı morallendirdi. 45 dakika bir fazla oyuncuyla oynayacak olan Galatasaray, ucuz bir gol yemez, sarı kartlı Melo bir acemilik yapıp atılmazsa İstanbul'a 3 puanla dönecektir diye düşündük. Feci yanıldığımızı 45 dakika sonra anladık.

Ucuz golü yediler! Sol bek olmadığı halde Riera yerine sol kanatta oynatılan Dany uyuyunca, arkadan gelen Arbeloa yumuşak bir vuruşla topu kaleye yolladı. Eray yine kurtarılabilecek bir topu içeri aldı. Sonra Galatasaray dağıldı, Ancak hata elbette genç kardesimizin değil! Aynen sol bek oynamak Dany, sol açık oynamak Amrabat'ın kararı olmadığı gibi! Galatasaray sayısal üstünlüğü sözde sağlamışken, tek bir olumlu katkı yapmayan Amrabat'ın sahada 20 dakika daha kalması elbette Mancini'nin hatası.

Mancini Juventus'un şansının Galatasaray'dan yüksek olduğu tespiti yapmak yerine, maçlara doğru kadroyla başlamaya, oyuncu değişiklikleriyle fark yaratmaya başlasa iyi olacak. Mancini'nin tek doğru hamlesi bitime dakikalar kala Melo'yu kırmızıdan koruyup, Juventus maçı için kulübeye alması oldu!
Casillas Drogba'nın topunu çataldan çıkartırken kaleci kalitesinin maçın kaderine nasıl etki yaptığını gösterdi.

Ronaldo'na gibi bir süperstarı olmayan, ideal 11'den dört oyuncusunu kullanmayan Real Madrid'e karşı 11'e 10 oynarken ikinci 45'te 3-0'lık bir hezimet yaşayan Galatasaray Juventus'u ancak taraftarın 2 kişilik etki yapması, Mancini'nin de futbolcularını ideal pozisyonunda oynatması halinde yenebilir.
Zor yani...


Hakan Can - Fanatik

Bu sayfa şuana kadar 10211 defa görüntülendi.

futbolbook

Diğer Manşetler

Sayfa

‹‹ 1 2 3 4 5 6 ››
futbolbook